Informace Aktuality jsou prázdné!

Školní řád

Vloženo: 16.11.2014 | Autor: Zahradnicek | Zobrazeno: 1811x

Školní řád Střední školy obchodu, řemesel, služeb a Základní školy, Ústí nad Labem, příspěvkové organizace

(dále jen škola) je určen pro žáky a pedagogické pracovníky školy.
Se školním řádem jsou při nástupu do školy prokazatelným způsobem seznámeni všichni žáci. Školní řád je vydán v souladu s ustanoveními zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, Vyhlášky č.13/2005 Sb. o středním vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři, v platném znění.

Plné znění školního řádu najdete ke stažení v PDF: ZDE

Dodatek ke školnímu řádu - díky změnám právních předpisů zákona 101/2017sb. se mění formulace o výchovných opatřeních:

"V případě zvláště závažného zaviněného porušení povinností stanovených tímto zákonem ředitel vyloučí žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení. To neplatí pro zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy a zařízení pro preventivně výchovnou péči podle zákona upravujícího ústavní a ochrannou výchovu a preventivně výchovnou péči.
Zvláště hrubé opakované slovní a úmyslné fyzické útoky žáka nebo studenta vůči zaměstnancům školy nebo školského zařízení nebo vůči ostatním žákům nebo studentům se považují za zvláště závažné zaviněné porušení povinností stanovených tímto zákonem.
Dopustí-li se žák nebo student jednání podle odstavce 3, oznámí ředitel školy nebo školského zařízení tuto skutečnost orgánu sociálně-právní ochrany dětí, jde-li o nezletilého, a státnímu zastupitelství do následujícího pracovního dne poté, co se o tom dozvěděl."