Vloženo: 15.6.2015 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 824x

ŠKOLNÍ JÍDELNA

Naše školní jídelna má kapacitu 200 obědů. Vaříme v průměru 100 až 120 porcí.

Vaří kuchař, učitelé odborného výcviku a s nimi žáci oborů vzdělání Kuchař-číšník a Stravovací a ubytovací služby.

Školní jídelna připravuje pro žáky, pracovníky a cizí strávníky jedno hlavní jídlo denně. Pouze ve středu je výběr ze dvou jídel. Pro cizí strávníky vaříme v rámci doplňkové činnosti – hostinská činnost.

Výdej obědů

Dospělí strávníci               11.30 – 12.30 hod.

Žáci školy                            12.30 – 13.00 hod.

Cizí strávníci                       13.00 – 14.15 hod.

Objednávání stravy

Přihlašování a odhlašování stravy je den předem do 13.00 hod. osobně nebo telefonicky.

Cena oběda se odvíjí od věkové skupiny strávníků.

7 – 10 let                             23,- Kč

11 – 14 let                           26,- Kč

15 a více                              30,- Kč

Pro cizí strávníky              55,- Kč.

Pro školní stravování jsou stanoveny výživové normy, tzv. spotřební koš.

Spotřební koš je složen z 10 základních skupin: maso, ryby, mléko, mléčné výrobky, tuky, cukry, ovoce, zelenina, brambory a luštěniny.

Alergeny

Na základě ustanovení č. 1169/2011 EU je od 13. 12. 2014 školní jídelna povinna označit u vyrobených pokrmů alergen, který obsahuje. Značení alergenů je pouze informační.

Seznam alergenů je vyvěšen v jídelně spolu s jídelníčkem.

Jídelníček je připravován měsíc dopředu. Každý týden je zařazován jeden bezmasý, zpravidla zeleninový pokrm. Dvakrát měsíčně se nabízí ryby a luštěniny.

Ve školní jídelně děláme vše proto, aby jídlo bylo zdravé a chutné. Některá jídla jsou více oblíbená, jiná méně. Snažíme se dodržovat pestrost jídel.

Vedoucí školní jídelny – Hana Strašilová, tel. 475669159, strasilova@obchodniskola.cz